عباس شفیعی - بهترین وکیل در مشهد - طلاق به دلیل ضرب و جرح مرد

طلاق به دلیل ضرب و جرح مرد چگونه است

از مواردی که زوجه می تواند نسبت به طرح دادخواست طلاق به دلیل ضرب و جرح اقدام نماید، کتک زدن زوج است. به همین دلیل عباس شفیعی وکیل طلاق مشهد سعی دارد مطلب امروز را به بررسی طلاق به دلیل ضرب و جرح یا طلاق به دلیل ضرب و شتم اختصاص داده و نکات ارزشمندی را دراین زمینه بیان نماید. بنابراین تا انتها نیز با این وکیل خبره مشهد همراه شده و آگاهی خود را در مورد اینکه طلاق به دلیل ضرب و جرح مرد چگونه است، افزایش دهید.

طلاق به دلیل ضرب و جرح

رفتار ناشایست و ناپسند با زنان تاثیر نامطلوبی بر سیستم بهداشت روانی جامعه داشته و آسیب های اجتماعی دیگر را در زمینه ساز می شود. بنابراین بسیار مهم است که طلاق های ناشی از ضرب و جرح را جدی دانسته و مورد بررسی قرار داد.

طلاق به دلیل ضرب و جرح یکی از مهم ترین دلایل محکمه پسند است که با اثبات موضوع، می توان برای طلاق به آن استناد کرد. اما طبق ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی ضرب و شتم یا هرگونه سوءرفتار دیگری باید به صورت مستمر از سوی مرد صورت گرفته و خارج از تحمل زوجه بوده باشد تا بتوان برای طلاق مورد استفاده قرار گرفته و علیرغم مخالفت های زوج، درخواست طلاق نماید.

نکته: به یاد داشته باشید که یک بار ضرب و جرح برای زن حق طلاق ایجاد نکرده و باید ضرب و جرح تکرار شود. در این صورت زن می تواند شکایت کیفری کرده و با اثبات آن و اخذ حکم قطعی، نسبت به طلاق به دلیل ضرب و شتم یا کتک کاری اقدام نماید.

در این مطلب می خوانید: طلاق به دلیل ضرب و جرح مرد چگونه است

وکیل طلاق به دلیل ضربو شتم مشهد

روش های اثبات ضرب و جرح مرد

برای اثبات هر موضوعی در دادگاه نیاز به ادله ای بوده تا در دادگاه مورد پذیرش قرار گیرد. ضرب و جرح، خشونت و سوء رفتار مرد هم از این موضوع مستثنا نبوده و باید از طریق یکی از روش های ذکر شده در ادامه اثبات شود. از جمله:

  • اقرار صریح از جانب خود مرد
  • شهادت شهود مبنی بر ضرب و جرح زن
  • تقاضای ارجاع پرونده به مددکاری و تحقیق از همسایگان محل زندگی زوجین
  • سایر امارات
  • علم قاضی

وکیل طلاق یک طرفه مشهد

نکته: اخذ گواهی پزشکی قانونی که نشان دهنده ضرب و جرح بوده است، برای طلاق کافی نیست. باید در دادگاه ثابت شود که چه کسی صدمات را وارد کرده است. بنابراین ملاک دادگاه در این باره رای قطعی و محکومیت کیفری زوج خواهد بود.

شما همراهان گرامی می تواند از طریق شماره های موجود در سایت  ۰۹۱۵۲۰۳۲۰۰۲ یا ۰۵۱۳۷۶۷۰۱۸۱ با عباس شفیعی وکیل طلاق مشهد در تماس باشید.

مراحل طلاق به دلیل ضرب و جرح

  • زن پس از ارتکاب جرم و جراحات ایجاد شده باید به دادسرای عمومی محل وقوع جرم مراجعه و شکایت خود را به ثبت برساند.
  • زوجه پس از طرح شکایت ضرب و جرح توسط زوج، به کارشناس پزشکی قانونی ارجاع شده تا میزان جراحات توسط کارشناس بررسی گردد.
  • دادگاه بر اساس نظر کارشناس پزشکی قانونی رای صادر می‌کند.
  • ملاک دادگاه خانواده برای رسیدگی به موضوع طلاق به دلیل ضرب و شتم، اثبات موضوع در دادگاه کیفری و صدور رای قطعی مبنی بر محکومیت کیفری زوج می باشد. زیرا پزشکی قانونی فقط نشان دهنده ضرب و جرح و میزان آن می باشد.

نکته: اثبات عسر و حرج به دلیل ضرب و شتم در دادگاه، به عهده زن گذاشته شده و در مورد طریقه اثبات آن قواعد خاصی وجود ندارد. اما در صورتی که مرد منکر ضرب و جرح گردد. بازپرس با توجه به شواهد و مدارک مانند تحقیق محلی از همسایگان و یا شهادت شهود به کشف حقیقت نائل می شود.

در این مطلب می خوانید: طلاق به دلیل ضرب و جرح مرد چگونه است

وکیل خانواده مشهد

مجازات ضرب و جرح زن توسط مرد

مطابق قانون مجازات اسلامی، اگر مردی مرتکب ضرب و جرح شود، با توجه به میزان ضربات وارده و با توجه به نظر پزشکی قانونی به پرداخت دیه محکوم خواهد گردید. همچنین اگر ضربات وارد شده باعث نقصان، شکستن، از کار افتادن عضوی از اعضا، منتهی به مرض دائمی یا فقدان یا نقص یکی از حواس یا منافع یا زوال عقل زوجه گردد، در صورتی که قصاص امکان پذیر نبوده و اقدام وی موجب اخلال در نظم،صیانت و امنیت جامعه یا بیم تجری مرتکب یا دیگران شود، به ۲ تا ۵ سال حبس محکوم خواهد شد.

نکته: چنانچه طی شرایطی زن بخواهد از ادامه شکایت صرف نظر کرده و گذشت نماید، بهترین کار این است که درخواست ترک تعقیب را به دادگاه ارائه کند. در این صورت می تواند با سوء رفتار دوباره از سوی مرد، پرونده ضرب و شتم را مجدداً به جریان اندازد.

وکیل پایه یک طلاق مشهد

نمونه دادخواست طلاق به دلیل ضرب و جرح مرد

ریاست محترم دادگاه ……….

احتراماً به استحضار می رساند اینجانب با خوانده به موجب عقدنامه شماره …… مورخ …… دفترخانه شماره ….. شهرستان ….. عقد ازدواج دایم منعقد نموده ایم. ثمره ازدواج در طول مدت ….. فرزند دختر/پسر / بدون فرزند می باشد. خوانده در طی زندگی مشترک مرتکب رفتارهای هراس انگیز و غیرمتعارفی شده و به بهانه های واهی بنده را مورد ضرب و جرح قرار می دهند. به گونه ای که در خانه هیچ گونه امنیت جانی ندارم. لذا با توجه به اینکه ادامه ی زندگی مشترک موجب عسر و حرج اینجانب بوده و این موضوع با شهادت شهود، نظریه کارشناس، معاینه ایشان و … قابل اثبات می باشد، با استناد به بند ۲ و ۴ ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی و تبصره ذیل آن صدور حکم گواهی عدم امکان سازش به دلیل عسر و حرج به انضمام کلیه خسارات و هزینه های دادرسی در حق اینجانب را استدعا دارم.

عباس شفیعی وکیل پایه یک دادگستری مشهد

مشاوره رایگان طلاق مشهد

نتیجه گیری

خشونت علیه زنان و ضرب و شتم آنان یکی از رایج ترین دلایل طلاق یک طرفه از سوی آنها است. زیرا زمانی که یک زن بخواهد از همسرش جدا شود، باید دلایل منطقی در دادگاه ارائه کرده و به اثبات برساند. حال از آنجایی که اثبات ضرب و جرح در دادگاه نیازمند تخصص و دانش کافی در این زمنیه است. توصیه می شود با یک وکیل طلاق یک طرفه مشورت کرده و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. در این صورت شانس پیروزی خود را افزایش داده و در کمترین زمان ممکن نتیجه دلخواه را کسب خواهید کرد.

شما همراهان گرامی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت ۰۹۱۵۲۰۳۲۰۰۲ و ۰۵۱۳۷۶۷۰۱۸۱ با عباس شفیعی بهترین وکیل خانواده مشهد در تماس بوده و راهنمایی های لازم را نیز دریافت نمایید.

مرکز حقوقی محیا حق توس این افتخار را دارد که در کلیه دعاوی، امور شما را به‌ عهده گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا مشاوره تلفنی : 2002 203 0915