عباس شفیعی - بهترین وکیل در مشهد - جریمه کشف حجاب در خودرو

جریمه کشف حجاب در خودرو چقدر است

در حال حاضر موضوع کشف حجاب یکی از مسائل مهمی است که باید در رابطه با مجازات و قوانین تصویب شده در این باره اطلاعات کاملی داشته تا با آگاهی کامل اقدامات لازم را انجام دهید. از این رو عباس شفیعی بهترین وکیل پایه یک دادگستری مشهد سعی دارد در این مطلب درباره اینکه جریمه کشف حجاب در خودرو چقدر است، مطالبی را در اختیار شما همرهان همیشگی قرار دهد. بنابراین تا انتها نیز با این وکیل خوب مشهد همراه شوید.

کشف حجاب در خودرو

همانطور که می دانید دین مبین اسلام منبع اصلی قوانین کشورمان است. بر این اساس رعایت حجاب اسلامی برای بانوان ( پوشیده بودن بدن و موی سر به غیر از گردی صورت و دست ها تا قسمت مچ ) ضروری است. حال برخی افراد این قانون را زیر پا گذاشته و در مکان های عمومی از جمله در خودرو کشف حجاب می کنند. در حالی که این کشف حجاب جرم بوده و مطابق با قوانین راهنمایی و رانندگی تخلف نیز تخلفی صورت گرفته است که مجازات در پی خواهد داشت.

البته به محض کشف حجاب در خودرو مالک جریمه نشده و برای بار اول تذکری با پیامک برای وی ارسال می شود و در صورت عدم رعایت، جریمه مورد نظر برای وی اعمال خواهد شد.

وکیل کشف حجاب خودرو مشهد

جریمه کشف حجاب در خودرو ۱۴۰۲

طبق توضیحات ذکر شده در بالا که گفتیم قوانین موجود در کشور ما بر اساس دین بوده که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و شورای نگهبان ایرادی بر آن ندانسته است، رعایت حجاب برای قانونگذار اهمیت دارد. از این رو زنانی که حجاب شرعی را در معابر و انظار عمومی رعایت نکنند، مشمول مجازات حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه و یا از ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال جزای‌ نقدی خواهد شد. در نتیجه حتی زنانی که در خودرو شخصی خود حجاب اسلامی را رعایت نکرده باشند، با تعقیب قضایی و مجازات قانونی آن مواجه می گردند. زیرا طبق تبصره ماده ۵ قانون اماکنی که بدون تجسس در معرض دید عموم هستند، مانند قسمت های مشترک آپارتمان ها، هتل ها، بیمارستان ها و نیز وسایل نقلیه مشمول حریم خصوصی نبوده و باید در این قسمت ها نیز حجاب اسلامی رعایت گردد.

شما همراهان گرامی می تواند از طریق شماره های موجود در سایت  ۰۹۱۵۲۰۳۲۰۰۲ یا ۰۵۱۳۷۶۷۰۱۸۱  با عباس شفیعی وکیل کشف حجاب مشهد در تماس باشید.

پیامک کشف حجاب در خودرو ۱۴۰۲

با وقوع بی حجابی در خودرو برای بار اول پیامکی بدون کد از طرف پلیس انیت اخلاقی برای مالک ارسال و تذکرات لازم داده شده است.

متن پیامک بی حجابی به این نحو است ” سلام ، مالک خودرو به شماره پلاک … سرنشین / راننده خودرو شما مرتکب جرم کشف حجاب شده است . لذا به منظور جلوگیری از تکرار جرم به شما تذکر داده می شود . پلیس امنیت اخلاقی “

این پیامک نیازی به پیگیری توسط مالک نداشته و فقط به عنوان یک اخطار ارسال شده تا مانعی برای تکرار بی حجابی باشد. اما با تکرار این مورد و دریافت پیامک بعدی با این عنوان ” ابلاغیه : مالک محترم خودرو شماره … در خودرو شما جرم کشف حجاب صورت گرفته است . لذا ضمن اخطار مبنی بر عدم تکرار ، ابلاغ می گردد حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز برای رسیدگی به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود یا کلانتری های تهران بزرگ مراجعه کنید . ” مالک باید به کلانتری مربوطه یا پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه کرده و تعهدات کتبی بدهد که دیگر در این خودرو کشف حجاب صورت نخواهد گرفت.

عباس شفیعی وکیل خوب مشهد

نکته: اگر مالک خودرو ظرف حداکثر ۱ ماه از تاریخ دریافت پیامک کشف حجاب برای بار دوم، به کلانتری مربوطه یا پلیس امنیت اخلاقی مراجعه نکند و تعهد کتبی ندهد، توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ در انتظار مالک خودرو خواهد بود.

بهتر این موضوع مهم را یادآور شویم که اگر خودرویی فروخته شده باشد و تعویض پلاک به هر دلیلی انجام نشده باشد، مالک سابق که دارنده پلاک بوده، از نظر مراجع قضایی و انتظامی مسئول خواهد بود، مگر اینکه ثابت نماید که در لحظه وقوع تخلف، خودرو در تصرف وی نبوده است. بنابراین برای پیشگیری از وقوع چنین مشکلاتی توصیه می شود سریعا برای تعویض پلاک اقدام کرده و استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی انجام شود.

در این مطلب می خوانید: جریمه کشف حجاب در خودرو

نحوه اعتراض به پیامک کشف حجاب

گاهاً مواردی هستند که پیامک کشف حجاب در خودرو به اشتباهی برای مالک ارسال شده است. در چنین مواقعی باید مالک خودرو به کلانتری مربوطه یا پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه کرده و فرم اعتراض به پیامک کشف حجاب را تکمیل نماید.

نکته: در حال حاضر، اعتراض به پیامک کشف حجاب به روش اینترنتی و از طریق سایت پلیس راهور ۱۲۰ www.rahvar120.ir امکان پذیر نمی باشد.

عباس شفیعی وکیل پایه یک دادگستری مشهد

مشاوره رایگان با وکیل مشهد

نتیجه گیری

وکیل کیفری مشهد این چنین بیان می دارد از زمانی که حجاب به صورت یک ارزش در جامعه ظاهر شده است، عدم رعایت آن جرم محسوب شده و در قانون نیز برای آن مجازاتی تعیین شده است. حال شما همراهان گرامی برای اطلاع دقیق در مورد قانون کشف حجاب در خودرو می توانید از طریق شماره های موجود در سایت ۰۹۱۵۲۰۳۲۰۰۲ و ۰۵۱۳۷۶۷۰۱۸۱ با عباس شفیعی بهترین وکیل پایه یک دادگستری مشهد در تماس بوده و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را نیز دریافت نمایید.

مرکز حقوقی محیا حق توس این افتخار را دارد که در کلیه دعاوی، امور شما را به‌ عهده گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا مشاوره تلفنی : 2002 203 0915